“Kas suka šį pasaulį“

Na, kas suka šį pasauly? Klausimas pats iš savęs reikalauja šiokio tokio susitarimo: pirma, kad šis pasaulis yra man žinomas ir suvokiamas planetos ir vyksmo joje derinys; antra, kad šis pasaulis sukasi. Juk iš tiesų, sukimosi veiksmas kaip ir apskritai visur ir viskas gali būti tik iliuzija (kitais žodžiais, matrica). Šiaip ar taip, aš laikausi tos nuomonės, kad tikra yra tai, kas norime, kad būtų tikra. Taigi ir šis tikras pasaulis tikrai sukasi, kol aš šitaip apie tai galvoju.
Neitin gerai išmanau fiziką ir ypač tą, kurioje aiškinamas mūsų Žemės atsiradimas. Bet šiek tiek panaršius internete, suradau, kad Žemės sukimasis aiškinamas didžiojo sprogimo išjudinimu. Vienas būm ir nuo to laiko Planeta vis dar sukasi. Tai matyt šį pasaulį suka ta siaubingai milžiniška energija. Tik kad ir kaip ten būtų, nesuprantu kodėl.
Tam tikra prasme viskas visada sukosi ir visada suksis. Kodėl? Todėl, kad visa neturi pradžios ir pabaigos, o koks judėjimas geriau tai nurodytų nei sukimasis? Sukasi miniatiūriniai atomai, elektronai, protonai, dar bala žino kokio mažumo dalelės, sukasi žmonės, jų gyvenimai, sukasi vandens apytakos ratai, energijos dėsniai, viena virsta kitu, bet nepradingsta, sukasi Žemė, Mėnulis, sukasi planetos, ašys, sukasi Saulė, galaktikos, Visata, sukasi plokštelės, juostos, madų tendencijos, sukasi maža mergaitė svajojanti tapti balerina, sukasi galva nuo per didelės meilės ir per didelio galvojimo apie sukimąsi. Nežinau, bet, rodos, sukasi ne tik laikrodžio rodyklės bet ir laikas.
Šis nuolatinis sukimasis vyksta dėka visko, kas yra gyva, dėka būties, dėka nebūties nebūvimo. Jei man leidžiama spėti, šis pasaulis sukasi pats savaime, neišjudintas, nesustabdomas.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s