Top 9 flags of the World

Neseniai per Kovo 11-ąją Lietuva buvo pasipuošusi šalies trispalvėmis. Gražios, kai pasižiūri tos vėliavos – plevėsuoja vėjyje, neša kažkokį džiugesį, raibsta akyse jų spalvos (: . Taip bestebėdama tuos medžiagų gabalėlius, kuriems sutekta gana didelė reikšmė, prisiminiau vieną stalo žaidimą :“Pasaulio vėliavos“, kurį žaisdavom gerokai įsilinksminę pas draugą sode. Reikėdavo atspėti kokios šalies vėliava parodyta paveikslėlyje. Smagus žaidimas, ypač, kai galima blefuoti, o dar ir kiek negirdėtų šalių sužinai. Tąkart pirmą kartą ir pastebėjau, jog Pasaulyje pilna įdomiausių vėliavų, išskirtinių, atspindinčių kultūrą, o kartais net prajuokinančių ir kiek “šyzovų“.
Taigi pristatau Pasaulio vėliavų devynetą:

—————————————–

Top 9 flags of the World (Why top 9? Coz I like to be one step closer to the top):

NR.9:The  Flag of Mozambique – Mozambiko vėliava.


Todėl, kad nepabijojo parodyti pasauliui save tokius, kokie yra : kažkodėl ant vėliavos vietoj kūjo ir pjautuvo pasirodo kirvukas ir kalašnikovas (akivaizdus modernėjimas), o antram plane (aiškiai išdeliota pagal svarbą) – knyga. Keistas derinys ir juolab keistas pasirodo Mozambikas. Gal kiek pravaiko turistus su tais šautuvėliais (:

NR.8: The Flag of Japan – Japonijos vėliava.

Nes labai jau “Meniška“. Turiu galvoje pati idėja – raudonas taškas baltame fone man nuolat siejasi su ironija menui. Fluxus (nors pats fluxus man net labai nepatinka, bet čia juk ne apie tai). Žodžiu pasižiūri ir nusišypsai. O iš kitos pusės labai gerai charakterizuoja šalį – juk Japonija yra tekančios saulės kraštas, tad tas įkaitęs rutulys puikiai tinka išreikšti jų skleidžiamai ryto šilumai.

NR.7: The Flag of Kenya – Kenijos vėliava.

Nes vėliavoje aiškiai kažkoks vabaliukas. Ypatingai primena Segos konsolės žaidimą “The Lion King“, kur veikėjai rinkdavo tokius vabaliukus kaip extra taškelius. Be to, Kenija man žinoma kaip gerų bėgikų kraštas – taip ir įsivaizduoju su ietimis bėgančius čebuvius. Šmaikštu ir žavu. Hakuna Matata kitaip sakant (:

NR.6: Flag of Seychelles – Seičėlių vėliava.

Nes kaip ir pavadinimas, taip ir vėliava – šyzofreniška. Spalvos tokios gluminančios, nes nei dera nei ne. Juostų pločiai nelygūs, viskas kažkaip griūna. Ir labai raibsta akys bežiūrint. Tokia belenkokia. Ir man tai labai patinka.
NR.5: The flag of Zimbabwe – Zimbabvės vėliava.

Už tai, kad tokios lietuviškos spalvos, už tai, kad mitinė būtybė vėliavoje atrodo kaip lakštingalėlė su kojomis- tokia paprasta. Už tai, kad ją pačią pirmą stengiausi išmokti vėliavų žaidime.
NR.4: Flag of South Korea – Pietų Korėjos vėliava.

Nes in ir jang ženklas čia tampa spalvotu ir labai netgi super spalvų derinys pasirinktas : raudona/ mėlyna. O tos kaladėlės,rodo, tokios reikšmingos, lyg slapti korėjiečių kodai. Plius labai daili kompozicija.
NR.3: The flag of Uganda – Ugandos vėliava.

Už tai, kad labai ir net labai daili. Ryškios spalvos, o jau paukštukas koks begražumo. Ta jo viena pakelta koja ir skiauterė – kažkokia optimizmo viršūnė. Gal tuo ji ir puiki, kad turi komiškumo, kitur paukščiai vaizduojami tolumoje ar ne taip spalvingai ir stilizuotai.
NR.2: The flag of Barbados – Barbadoso vėliava.

Nes tobulai dera šalies skambesys ir vėliavos atributika. Barbadosas man skamba lyg koks Neptūnas, tad čia tos šakės labai labai net labai į temą. Ir jos tokios velniūkštiškos. Ir tas ženklas toks smagus, kone Batman’iškas.
NR.1: The flag of Bhutan – Butano vėliava.

Už tai, kad nelabai įsivaizduoju, kas tas Butanas, bet visai norėčiau ten patekti. Nes, sprendžiat iš vėliavos,  ten drakonai valgo obuolius ir ne gana to, turi šakotus liežuvius. Dar vietoj ausų kažkokios žiaunos it ausinių dydžio (Rock’n’Roll, baby). Kyla istorijos, kad karalaites toje šalyje puola keistos būtybės, o jas nugalėti galima tik priskynus milžiniškų obuolių, mat taip galima daryti mainus. Bet jei vaisiai neskanūs – lauk bėdos, gali beveik drakonas apmėtyti jais viską kaimą. O, kad vėliava būtų dar grėsmingesnė, pasirinktos grėsmingos, rėžiančios spalvos ir aiškiai dinamiška įstriža kompozicija (beveik atrodo, kad ten ne obuoliai, o riedučiai, kuriais pabaisa čiuožia it grakšti ledo šokėja). Žodžiu, labai šauni vėliava, super kūl (:

 

————————

O kokia vėliava geriausia jums?
Daugiau vėliavų rasite ČIA

Reklama

One thought on “Top 9 flags of the World

 1. Na daug įdomių yra. Pvz:
  Gvatemalos – ne tik šautuvai, bet ir kardai!
  Meksikos – erelis stovintis ant kaktuso ir snape laikantis gyvatę… Kas gali būti labiau kūl?
  Nepalo – kas per forma?
  Turkmėnijos – šiaip graži, daug simbolių plius mėnulis
  Vatikano – labai tikslinė ir atskleidžianti šalies esmę 😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s